Czy warto kupić używaną Mazdę 6?

GoranH / Pixabay

Mazda 6 to niedoceniany samochód rodzinny. Ma przestronne wnętrze i elegancki design. Wraz z nieustannym rozwojem crossoverów i SUV-ów, tradycyjne duże auta, takie jak proponowany model Mazdy Poznań używanej stopniowo traci na popularności. Jeżeli jednak szukasz wygodnego i bezpiecznego samochodu, może Ci się spodobać.

Historia

Mazda 6 trzeciej generacji trafiła do sprzedaży w styczniu 2013. Producent zaproponował 2-litrowe silniki benzynowe lub 2,2-litrowe silniki wysokoprężne. W styczniu 2015 roku wprowadzono wiele zmian. Mazda używane Poznań zyskała nowy siedmiocalowy ekran multimedialny i system bezpieczeństwa. Wprowadzono także zmiany w wyposażeniu, w tym nowe koła, inną osłonę chłodnicy i światła LED w niektórych modelach. W listopadzie 2016 w Mazdzie 6 wdrożono modyfikacje układu napędowego. W ten sposób samochód stał się bardziej komfortowy, wyrafinowany i bezpieczny.

Najlepsze wersje są dobrze wyposażone, a 2,2-litrowy silnik wysokoprężny Mazdy Poznań używane zapewnia wysoką wydajność, niezależnie od wybranej mocy. Przyjemnie się ją prowadzi. Ma dobre przyspieszenie. Koszty eksploatacji są dość wysokie. Hatchback oferuje dużo miejsca dla pasażerów i pojemny bagażnik.

Mazda 6 II generacja

Pierwsza generacja 6, wprowadzona na rynek w 2001 roku, ponownie ustanowiła Mazdę Poznań używane jako producenta klasycznych, niezawodnych i przyjemnych samochodów. Model drugiej generacji wprowadzony w 2007 roku, przyniósł ze sobą odważniejszy styl, więcej mocy i jeszcze lepszą jakość wykonania.

Drugiej generacji 6 Mazda używane Poznań występuje w trzech wersjach nadwozia: sedan, hatchback i kombi. Wyposażona jest w czterocylindrowy silnik benzynowy lub czterocylindrowy silnik wysokoprężny. Ma dość skomplikowany układ napędowy. Dlatego serwisowanie i naprawę zostaw profesjonalistom. Kupując samochód, sprawdź, czy silnik szybko się uruchamia.

Zobacz, czy zatrzymuje się na stałym biegu jałowym w ciągu sekund od uruchomienia. Zwróć uwagę, czy możesz płynnie zmieniać biegi. Podczas jazdy wsłuchuj się w odgłosy. Sprawdź, czy na karoserii nie ma wgnieceń, zarysowań ani rdzy.

Dodaj komentarz