Używana Mazda 5 – czy warto ją kupić?

Mazda 5

Pod koniec 2010 roku pojawiła się Mazda 5 drugiej generacji z silnikiem benzynowym 1,8 l lub 2,0 l. Przy czym ta druga wersja była dostępna z systemem stop/start. Podobnie jak poprzedni model Mazda 5 leasing poznań to średniej wielkości minivan. Zmieści się w nim siedem osób. Na uwagę zasługują też przesuwane drzwi.

Na co warto zwrócić uwagę?

Kupując mazdę 5 używaną w Poznaniu, zwróć uwagę na system zawieszenia. Pełna historia serwisowa z dowodami regularnych wymian oleju jest szczególnie ważna, gdy wybierasz model z silnikiem wysokoprężnym. Dzięki temu unikniesz wielu problemów. Zwróć też uwagę na system audio-nawigacyjny. Niektórzy klienci zgłaszali bowiem wadliwe połączenia Bluetooth i nieprawidłowe konfiguracje nawigacji satelitarnej. Wiele z tych problemów można łatwo rozwiązać. Wystarczy, że zaktualizujesz oprogramowanie i kupisz większą kartę SD. Sprawdź też dokładnie wnętrza auta i aluminiowe felgi.

Dlaczego warto kupić Mazdę 5?

Jak na minivan, mazda 5 leasing w Poznaniu zapewnia dynamiczną jazdę. Jest zaskakująco przyjemna w prowadzeniu. Pozwala płynnie pokonywać zakręty. Układ zawieszenia, hamowania i kierowniczy działają niezawodnie. Możesz sprawnie operować skrzynią biegów. W maździe 5 używanej w Poznaniu siedzisz nieco wyżej za kierownicą. Dzięki zyskujesz imponujący widok na drogę przed sobą. Pomaga to również podczas parkowania. Znalezienie modelu z silnikiem benzynowym o pojemności 1,8 l i mocy 115 KM może być dość kłopotliwe. Częściej pojawia się 2,0-litrowy wariant o mocy 150 KM. Warto też zwrócić uwagę na wnętrze auta.

Wyróżnia się wysoką jakością. Co prawda niektóre elementy wyposażenia i kabiny w Maździe 5 leasing w Poznaniu są plastikowe. Jednak wykonano je bardzo starannie. Same siedzenia są bardzo wygodne. Druga generacja Mazdy 5 zyskała nową, większą kratkę i lepsze światła. Odświeżono też wnętrze. Kupując takie auto, zwróć uwagę na przednie zawieszenie. Pamiętaj o regularnych przeglądach. Wlewaj olej tylko wysokiej jakości. Dzięki temu Mazda 5 może Ci spokojnie służyć wiele lat.

Dodaj komentarz