Na czym polega rutynowa konserwacja?

Silnik

Dostrajanie starszych samochodów polegało na wymianie świec zapłonowych, kabli, rozrusznika i korka wlewu paliwa, zmianie punktów oraz czyszczeniu i regulacji gaźnika. Obecnie mechanika pojazdowa w Poznaniu koncentruje się na rutynowej konserwacji. Ma charakter zapobiegawczy, a nie reaktywny.

Kontrola pojazdu

Rutynowa konserwacja jest bardzo ważna. Pomaga przywrócić wysoką jakość i zdiagnozować bieżące problemy lub nowe, które mogą się dopiero pojawić. Mechanika pojazdowa w Poznaniu sprawdza ogólne parametry samochodu. Identyfikuje też rzeczy, które można zoptymalizować.

Sprawdza napięcie akumulatora, podciśnienie silnika i kody błędów. Zwraca uwagę na ewentualne wycieki i usterki. Mechanik ocenia, czy pojazd spełnia normy emisji spalin. Regularna konserwacja obejmuje również obroty i układ biegu jałowego. Upewnia się, że wtryskiwacze działają prawidłowo.

Większa wydajność

Istnieje kilka ważnych części, które należy regularnie wymieniać. Mechanika pojazdowa w Poznaniu zwraca uwagę m.in. na świece zapłonowe, tarczę i klocki hamulcowe oraz filtr paliwa i powietrza.

Wszystkie powyższe kontrole i wymiany zwiększają wydajność samochodu. Rutynowa konserwacja pomaga utrzymać auto w doskonałym stanie. Wydłuża żywotność silnika i innych części. Chroni też wieloma problemami wynikającymi z zaniedbania. Zmniejsza zużycie paliwa.

Mechanika pojazdowa w Poznaniu poprawia przyspieszenie i żywotność akumulatora. W ten sposób zapewnia przyjemną i bezpieczną jazdę. Zmniejsza też ryzyko kosztownych, czasochłonnych napraw.

Dodaj komentarz