Mercedes Benz Klasa A 2013-2018- recenzja

Mercedes A

Mercedes klasa A trzeciej generacji pojawił się na rynku w 2013 roku. Był dłuższy, niższy i bardzo stylowy. Mercedes Benz w Poznaniu oferował cztery silniki benzynowe- dwa o pojemności 1,6-litra i dwa o pojemności 2-litra.

Na zwolenników silników wysokoprężnych czekały trzy opcje- jedna o pojemności 1,5-litra i dwie o pojemności 2,1-litra.

Komfort jazdy

Diesle zapewniają najlepsze połączenie wydajności i opłacalności. Silniki benzynowe są jednak zdecydowanie płynniejsze, a wersje o większej mocy gwarantują świetne przyspieszenie. Musisz się jednak liczyć z dużym zużyciem paliwa.

Mercedes Benz w Poznaniu zapewnia przyjemną i bezpieczną jazdę. Klasa podstawowa oferuje komfortowe zawieszenie, 16-calowe opony, tempomat i kamerę cofania. Oprócz tego obejmuje 7-calowy wyświetlacz multimedialny z nawigacją satelitarną Garmin i integrację ze smartfonem, w tym Apple CarPlay.

W sportowej wersji Mercedes Benz Poznań klasa A znajdziesz większe koła, automatyczne wycieraczki, 8-calowy ekran informacyjno-rozrywkowy i klimatyzację. Linia AMG zapewnia agresywny design, sportowe fotele i sportową kierownicę. W najlepszej wersji AMG znajdują się dodatkowo reflektory LED, obniżone sportowe zawieszenie i podgrzewane przednie fotele.

Wnętrze Mercedesa Benz Poznań ma sportowy charakter. Kierowca siedzi nisko. Ma dość dużą możliwość regulacji fotela. Dlatego samochód skierowany jest zarówno do niskich, jak i do wysokich kierowców. Jednak z przodu nie ma zbyt wiele miejsca.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Miejsca z tyłu i nad głową jest raczej mało. Dlatego proponowany model Mercedesa Benz Poznań sprawdzi się raczej na krótkie trasy. Co ciekawe, bagażnik jest dość sporych rozmiarów, zwłaszcza gdy opuścisz tylne siedzenia. Jednak ma dość wąski otwór, co ogranicza ładunek.

Kupując samochód, sprawdź go pod kątem wgnieceń i zarysowań. Zobacz, czy felgi nie są przypadkiem uszkodzone. Upewnij się, że tylne siedzenia składają się tak, jak powinny, a tylna klapa otwiera się i zamyka prawidłowo. Warto również sprawdzić, czy wszystkie urządzenia elektroniczne rzeczywiście działają.

Dodaj komentarz